Podstawą współpracy z zawodnikiem jest odpowiednia znajomość jego organizmu i charakteru oraz historia zdrowia… lub choroby.

Strong Rider System medycyna sportowa

Podstawą współpracy z zawodnikiem jest odpowiednia znajomość jego organizmu i charakteru oraz historia zdrowia… lub choroby.

Pierwszym krokiem jest odpowiednia diagnostyka oparta na szczegółowym wywiadzie lekarskim, dietetycznym, psychologicznym oraz badaniu przedmiotowym. Zebrana dokumentacja pozwoli nam stworzyć Twój indywidualny profil biologiczny, który posłuży za punkt odniesienia dla dalszych działań. Kolejnym etapem jest dobranie odpowiedniego dla Ciebie planu monitoringu sportowo-medycznego, który pomoże nam kontrolować Twoje postępy i reakcję organizmu na wprowadzane zmiany w treningu, diecie czy przede wszystkim w codziennym życiu. Proponowany przez nas monitoring sportowo-medyczny obejmuje panel badań czynnościowych, biochemicznych, wydolnościowych oraz antropometrycznych dając całościowy obraz Twojego organizmu.

W badaniach wydolnościowych stawiamy przede wszystkim na ich praktyczne zastosowanie. Precyzyjne protokoły wysiłkowe i doświadczenie zdobyte przy współpracy zarówno z zawodowcami, jak i amatorami pozwalają nam na dokładne określenie stref intensywności wysiłku, analizę wzorców wentylacyjnych, określenie specyfiki energetycznej badanego. Badania wysiłkowe to przede wszystkim świetna diagnostyka układu krążeniowo-oddechowego, która powinna być wykonana u każdego, kto zamierza podjąć systematyczny trening. Zdrowie to podstawa w Strong Rider System.

Kontakt
dominik@bike-rs.pl, tel. 792 074 939